Hemşirelik Haftası Sempozyumu
Yayınlanma Tarihi 2023-05-11 19:00
EtkinliklerKoç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Koç Healthcare işbirliği ile planlanan “Hemşirelik Haftası Sempozyumu” 11 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Hemşirelik Haftası’na özel olarak gerçekleştirilen “Hemşirelerimiz, Geleceğimiz” konulu sempozyuma Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Kıbrıs, Somali, İrlanda, İspanya, Mısır, Fransa, Şili, Tanzanya, İtalya gibi dünyanın çok çeşitli ülkelerinden ve ülkemizden uluslararası ve ulusal 320 katılımcı ilgi gösterdi.
Sempozyuma Türkiye’de hemşirelik mesleğinin profesyonel gelişimine çok önemli katkılar sağlayan Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Semahat Arsel Hanımefendi katılımlarıyla onur vermiştir. Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayişe Karadağ’ın açılış konuşması ile başlayan sempozyum, Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Emeritüs Profesörü Prof. Dr. Ayşe Ferda Ocakçı başkanlığında Uluslararası Hemşireler Konseyi Başkanı Dr. Pamela F. Cipriano’nun konuşmacı olarak yer aldığı “Global Sağlık ve Hemşirelik: Hemşirelerimiz, Geleceğimiz” konulu konferansın ardından, Kent State Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Ruth Ludwick’in “Hemşireler, Geleceğimiz: Amerika’da Mevcut Durum” başlığıyla konuşmacı olarak yer aldığı panel ile devam etmiştir. Panelimize ayrıca katkı sunan SANERC Direktörü ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Öğretim üyesi Pelin Karaçay’a, Koç Üniversitesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Berrin Bulut Çepni’ye, Türk Hemşireler Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Bulut’a, Koç Üniversite Hastanesi Hemşire Süpervizörü Nazmiye Köseoğlu’na çok teşekkür ederiz.
Bir kez daha, dünyanın her yerindeki bütün meslektaşlarımızın Hemşireler Gününü kutlarız.
Kategoriler
Son Haberler
Araştırma
O Kadar Masum Değil: Din Adamları, Hükümdarlar ve Batı Avrupa'nın Etno-Dini Temizliği
Ödüller
Metrolojide Avrupa Ortaklığın'dan Prestijli Uluslararası Destek
Ödüller
KARMA Gerçeklik Laboratuvarı Başarısı
Ödüller
2024 yılı MCDM Gold Medal Ödülü
Araştırma
Dr. Uğur Teğin ve öğrencisi Bahadır Utku Kesgin’i çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz