Kurallar & Yönetmelikler

ALIS- Akademik Başarı ve Hayat Becerileri

ALIS-Akademik Başarı ve Hayat Becerileri, Koç Üniversitesi öğrencilerinin hem üniversite hayatları boyunca daha başarılı ve verimli olmaları için onlara destek olmayı, hem de iş ve özel hayatlarında ihtiyaç duyabilecekleri temel becerileri kazandırmayı amaçlayan öğrenci odaklı bir programdır. 2010 yılında ALIS programını başlatan Prof. Dr. Zeynep Aycan, halen programın akademik danışmanlığını da sürdürmektedir.

ALIS kapsamında, öğrencilerin olgunluk düzeylerine uygun, araştırma ve teoriye dayanan dersler verilmektedir. Üniversiteye yeni giren öğrencilerin aldıkları, beceri odaklı ALIS100- Akademik Başarı ve Hayat Becerileri ile, 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin iş dünyasında ihtiyaç duyabilecekleri beceriler göz önünde bulundurularak geliştirilen ALIS350- Akademik Başarı ve Hayat Becerileri: Profesyonel Hayata Geçiş dersi, ALIS okutmanları tarafından hazırlanmıştır.

ENGL 500​

Özellikle akademik yazma becerilerinin yanı sıra eleştirel okuma ve düşünce becerilerinin de geliştirmesi için tasarlanmış bir akademik yazı dersidir.