Biyo-Medikal Bilimler Ve Mühendislik

Tezli Yüksek Lisans

Koç Üniversitesi biyomedikal bilimler ve mühendislik alanlarında çalışmak yürütmek isteyen yüksek lisans öğrencilerini kabul ediyor. Hastaların esenliğini arttırmak ve hayat kurtarmak isteyen öğrencilerin mümkün olan en kısa zamanda başvurularını yapmaya davet ediyoruz. Dünyanın en iyi Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik programı olmaya aday KU-BMSE aynı kampüs içerisinde Fen ve Mühendislik Fakülteleri ile Tıp Fakültesi tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik alanında modern yüksek lisans eğitimi rehberliğinde ve dünyaca ünlü akademisyenlerin danışmanlığında, kendi araştırma alanınızda lider olmak üzere eğitileceksiniz.

Programın Yükümlülükleri


Biyo-medikal Bilimler ve Mühendislik Tezli Yüksek Lisans programı, en az 21 kredilik en az 7 ders ve seminer dersi ile tez çalışmalarından oluşur.

Öğrencilerin en geç 4. dönemin sonuna kadar ilgi alanlarına göre seçmeli derslerden en az yedi (7) tane alarak en az yirmibir (21) kredi ve seminer dersini tamamlamaları gerekmektedir. Aksi belirtilmedikçe dersler 3 kredidir. Öğrenciler danışmanlarının onayıyla en fazla 2 adet lisans seviyesindeki dersi lisansüstü derslere altyapı oluşturmak için alabilirler ve bu lisans dersleri de tezli yüksek lisans programının ders ve kredi şartını tamamlamak için kullanılabilir.

Zorunlu ders uygulaması yoktur, derslerin tümü seçmelidir. Kredili derslere ek olarak tüm öğrencilerin BMSE 595 - Yüksek Lisans Tezi, BMSE 590 - SeminerETHR 500 - Bilimsel Araştırma Teknikleri ile Araştırma ve Yayın Etiği, ENGL 500 - Akademik Yazın Tekniği, TEAC 500 - Öğretim Deneyimi, KOLT 500 - Yükseköğretimde Öğretme ve LIBR 500 - Kütüphane Araştırmacı Gelişim derslerini almaları zorunludur.