Biyo-Medikal Bilimler Ve Mühendislik

Doktora

Koç Üniversitesi Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik alanlarında çalışma yürütmek isteyen doktora öğrencilerini kabul ediyor. Hastaların esenliğini arttırmak ve hayat kurtarmak isteyen öğrencilerin mümkün olan en kısa zamanda başvurularını yapmaya davet ediyoruz. Dünyanın en iyi Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik programı olmaya aday KU-BMSE aynı kampüs içerisinde Fen ve Mühendislik Fakülteleri ile Tıp Fakültesi tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik alanında modern doktora eğitimi rehberliğinde ve dünyaca ünlü akademisyenlerin danışmanlığında, kendi araştırma alanınızda lider olmak üzere eğitileceksiniz.

Programın Yükümlülükleri


Lisans ve yüksek lisans derecesi ile programa başvuru yapılabilir. Biyo-medikal Bilimler ve Mühendislik doktora programına lisans derecesi ile kayıt olan doktora öğrencilerinin en geç 6. dönemin sonuna kadar en az 14 ders, 42 kredi ve seminer dersini tamamlaması ve en geç 7. döneminin sonunda doktora yeterlilik sınavına girmesi beklenmektedir. Yüksek lisans derecesi ile programa kayıt olan doktora öğrencilerinin en geç 4. dönemin sonuna kadar en az 7 ders, 21 kredi ve seminer dersini tamamlaması ve en geç 5. döneminin sonunda doktora yeterlilik sınavına girmesi beklenmektedir.

Zorunlu ders uygulaması yoktur, derslerin tümü seçmelidir. Kredili derslere ek olarak tüm öğrencilerin BMSE 695 - Doktora Tezi, BMSE 590 - Seminer, ETHR 500 - Bilimsel Araştırma Teknikleri ile Araştırma ve Yayın Etiği, ENGL 500 - Akademik Yazın Tekniği, TEAC 500 - Öğretim Deneyimi, KOLT 600 - Yükseköğretimde Öğretme ve LIBR 500 - Kütüphane Araştırmacı Gelişim derslerini almaları zorunludur.