Tezli Yüksek Lisans

Koç Üniversitesi biyomedikal bilimler ve mühendislik alanlarında çalışmak yürütmek isteyen yüksek lisans öğrencilerini kabul ediyor. Hastaların esenliğini arttırmak ve hayat kurtarmak isteyen öğrencilerin mümkün olan en kısa zamanda başvurularını yapmaya davet ediyoruz.
Dünyanın en iyi Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik programı olmaya aday KU-BMSE aynı kampüs içerisinde Fen ve Mühendislik Fakülteleri ile Tıp Fakültesi tarafından ortaklaşa yürütülmektedir.
Biyomedikal Bilimler ve Mühendislik alanında modern yüksek lisans eğitimi rehberliğinde ve dünyaca ünlü akademisyenlerin danışmanlığında, kendi araştırma alanınızda lider olmak üzere eğitileceksiniz.

Programın Yükümlülükleri

Biyo-medikal Bilimler ve Mühendislik Tezli Yüksek Lisans programı a) en az 21 kredilik ders,  b) tez ve c) seminer dersinden oluşur. Öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçmeli derslerden en az yedi (7) tane alarak en az yirmibir (21) kredi tamamlamaları gerekmektedir. Aksi belirtilmedikçe dersler 3 kredidir. Öğrenciler danışmanlarının onayıyla en fazla 2 adet lisans seviyesindeki dersi lisansüstü derslere altyapı oluşturmak için alabilirler ve bu lisans dersleri de tezli yüksek lisans programının ders ve kredi şartını tamamlamak için kullanılabilir. Fen Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans ve Doktora Programları kapsamında açılan derslerden danışmanın önerdiği ve Enstitü Yönetim Kurulu’nun onayladığı dersler de yedi ders ve 21 kredi şartını sağlamak için alınabilir. Zorunlu ders uygulaması yoktur. Derslerin tümü seçmelidir.  Kredili derslere ek olarak tüm öğrencilerin BMSE 590 seminer dersini (2 kez), ENGL 500 Graduate Writing ve TEAC 500 Teaching Experience derslerini almaları zorunludur.