Doktora

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği doktora programında, Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde veya her iki disiplinin de sınırlarını aşarak elektrik ve bilgisayar mühendisliğinde gelişmiş bir eğitim ve ileri düzeyde araştırma deneyimi sağlamak amaçlanır. Bu programın odak noktası araştırmada mükemmelliktir. Programdan mezun olanlar sektörde çalışabilir veya akademik alanda çalışmayı sürdürebilir.

Programın Yükümlülükleri

Lisans ve yüksek lisans derecesi ile programa başvuru yapılabilir. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği doktora programına lisans derecesi ile giren doktora öğrencisinden en geç 6. dönemin sonuna kadar en az 14 ders, 42 krediyi tamamlaması ve en geç 7. döneminin sonunda doktora yeterlilik sınavına girmesi beklenmektedir.  Yüksek lisans derecesi ile programa giren doktora öğrencisinden en geç 4. dönemin sonuna kadar en az 7 ders, 21 krediyi tamamlaması ve en geç 5. döneminin sonunda doktora yeterlilik sınavına girmesi beklenmektedir.

Kredili derslere ek olarak tüm öğrencilerin ELEC 590 seminer dersini, ENGL 500 Graduate Writing ve TEAC 500 Teaching Experience derslerini almaları zorunludur.